HATAY ARSUZ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Arsuz ‘Da Bir İlk !!! Teknoloji Işığında Avrupa’ya Adım Adım Erasmus+ Ka101 Okul Eğitimi Projesi Kabul Edildi…

Arsuz ‘Da Bir İlk !!! Teknoloji Işığında Avrupa’ya Adım Adım Erasmus+ Ka101 Okul Eğitimi Projesi Kabul Edildi…

Konacık İlkokulu,Uluçınar Ortaokulu,Hüyük ortaokulu,hacıahmetli ortaokulu,Üçgüllük ortaokulu,Yukarıkepirce ortaokulunun dahil olduğu Arsuz İlçe Milli eğitim Müdürlüğü adına Arsuz Kaymakamlığı/ İlçe Milli Eğitim Proje Ofisi tarafından hazırlanan ‘’ Teknoloji Işığında Avrupa’ya Adım Adım ‘’ isimli Erasmusplus Konsorsiyum projesi Dışişleri Bakanlığına bağlı Ulusal ajans tarafından hibelendirilmeye hak kazandı.

‘’Teknoloji Işığında Avrupa’ya Adım Adım’’isimli  projede; eğitimde  kaliteyi arttırmak, daha interaktif ve eğlenceli bir eğitim ortamı oluşturmak hedeflenmektedir. Bu amaçla, konsorsiyum ortağı okulların öğretmen ve idarecileri birbiriyle bağlantılı iki farklı kursa katılım gösterilecektir. 1.si Prag´da düzenlenen ve 18 personelin katılacağı; teknolojik araçların, web2.0 araçlarının, e-öğrenmenin hem sanal ortamda hem de geleneksel sınıflarda uygulanışını gösteren 5 günlük  "Eğitimde BİT Kullanımı Kursu" dur. 2. si ise Londra´da düzenlenen proje tabanlı öğrenmeyi, projeler tasarlamayı, proje yazımında yaratıcı ve eleştirel düşünmeyi geliştirmek için bir araç olarak BİT i kullanmayı, çok kültürlü sınıflara hitap edebilmeyi, öğrenme materyallerini farklı sınıfların ihtiyaçlarına göre uyarlamayı içeren 5 günlük "Eğitimde Yeni Yaklaşımlar Kursu"dur.

Projeyi hazırlayan Arsuz Kaymakamlığı /İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Ekibi Koordinatörleri;  Nilgün SAVAŞ ve Kübra YILDIZ ‘a,Üçgüllük Ortaokulu  İngilizce Öğretmeni Yasemin CULHA’ya, Hüyük  Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Esra TULTAK’a, Hacıahmetli Ortaokulu  İngilizce öğretmeni Nazan GÜVEN HASKİOĞLU’na ve Yukarı Kepirce Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Ayhan ATAR ‘a emeklerinden dolayı teşekkür ediyor ,başarılarının devamını diliyoruz.

Gökmeydan Mahallesi Atatürk Caddesi No160 Arsuz/HATAY - (0326) 643 3806

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.