HATAY ARSUZ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKULLAR HAYAT OLSUN PROJESİ İLÇE PROJE YÜRÜTME KURULU TOPLANTI TUTANAĞI KARARLARI

OKULLAR HAYAT OLSUN PROJESİ İLÇE PROJE YÜRÜTME KURULU TOPLANTI TUTANAĞI KARARLARI

 

Toplantıya Katılanlar:

 

-Bekir ŞAHAN (Arsuz ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü)

 

-Muammer ONAY (Arsuz Halk Eğitimi Merkezi Müdürü)

 

-Hüseyin YANGIN (Arsuz Belediye Başkanlığı Temsilcisi)

 

-Hülya PEKÖZ (Üye ? Okul Müdürü)

 

-Levent PALTA (Üye ? Okul Müdürü)

 

-Mustafa GÜLCÜ (Üye ? Okul Müdürü)

 

 

 

Toplantıda Alınan Kararlar

 

Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün 2014/2 sayılı genelgesi doğrultusunda düzenlenen ilçe proje yürütme kurulu toplantısı ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bekir ŞAHAN başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda 31.07.2019 tarihinde saat 14:00 'da gerçekleşmiştir.

 

1-      1- Toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Şubesinden sorumlu Şube Müdürü Bekir ŞAHAN söz alarak, 2019 yılı ile ilgili proje proje kapsamında değerlendirmelerde bulundu. 2020 yılında Arsuz ilçesine coğrafi konum olarak baktığımızda ilk etapta 3 okulumuzun proje kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. Bu kurumların ;

 

a-      Ayla-Naci Uyar Anadolu Lisesi

 

b-      Karaağaç Akdeniz Ortaokulu

 

c-      Konacık İmam Hatip Lisesi  olması kararlaştırıldı.

 

 

 

2-      2- Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Muammer ONAY Eylül ayı ile birlikte başta belirlenen 3 proje okulumuz olmak üzere 30'un üzerinde özellikle yetişkinlere yönelik kursların açılacağını, bu kursların okullarımızda faaliyetlerine sağlıklı devam edebilmesi için kurum yöneticilerimizin gerekli desteği vermeleri istendi.

 

3-      3- Arsuz Belediye Başkanlığı Temsilcisi Hüseyin YANGIN Belediye olarak gerek kurs merkezlerinin tahsisi gerekse kursiyerlerin daha sağlıklı eğitim alabilmeleri için belediyemiz  tüm imkanlarını seferber edecektir.

 

4-   4- Ayla-Naci Uyar Anadolu Lisesi Müdiresi Hülya PEKÖZ 2020 yılında projenin daha verimli hale getirilebilmesi için kurum olarak etkin bir çalışma içerisinde olacaklarını belirtti.

 

5-    5- Akdeniz Ortaokulu Müdürü Levent PALTA kurum imkanlarının gayet iyi olduğunu, bunu öğrencilerin dışında veli ve diğer vatandaşlarla da paylaşmak istediğini belirtti. Okulumuzda faaliyete geçirilmiş olan Z Kütüphaneden her yıl daha fazla vatandaşımızın yararlanmasını sağlamak ana hedeflerimizden biridir. Bu hedef doğrultusunda Z Kütüphanemizi daha geniş kitlelere tanıtmak ve yararlanmasını sağlamak için özel çaba sarfedilecektir.

 

6-    6- Konacık İmam Hatip Lisesi proje okulu olarak yetişkinlere de ulaşmanın ana hedeflerinden biri olduğunu, 2020 yılında daha çok yetişkine ulaşacaklarını, ilgili birimlerle uyumlu bir işbirliği içinde olacaklarını belirtti.

 

7-     7- Toplantı Arsuz İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bekir ŞAHAN'ın dilek ve temennileri ile sona erdi.

 

Gökmeydan Mahallesi Atatürk Caddesi No160 Arsuz/HATAY - (0326) 643 3806

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.